Květen 2011

Domeček

28. května 2011 v 9:26 Před tím než si koupíte morče
Domeček je pro morče velice důležitý. Když morče nemá v kleci domeček tak se cítí v nebezpečí, proto je domeček nezbytná věc. Domeček je nejlepší dřevěný, protože vaše morčátka si ho můžou okusovat. Plastový domek si okusovat nemůžou mohlo by je potom bolet bříško. Já doma mám pro morčátka tyto domečky:
Tento domek teď používáme, protože se do něj vejdou obě naše morčátka. Je velký a prostorný. Domeček je rohový s dvěmi okénky a jedny dvířky. Dvířka Jsou velká natolik, aby nimi prošlo i dospělé morče.Tento domeček už nepoužíváme. Morčátka už se do něj obě nevejdou. pro jedno morčátko tento domeček stačí, ale v dospělosti už stačit nebude, protože má malé dvířka. Moje morčátka už nimi neprojdou a to ještě nejsou dospělá. Mám je teprve kolem jednoho roku. Domeček má dvě okénka a 1jedny dvířka.
Tento domeček jsem sem dala jen na ukázku. Tento domeček je hezký a docela i velký. Myslím že je i dobrý.

Tento domeček je celý plastový. Pro morčátka není moc dobrý. Morčátka si potřebují něco okusovat a na dřevu si brousí zoubky. Pro morčátka si můžete také koupit třeba banánek. Je to na broušení zoubků. Plastový domek bych nedoporučovala.

Doporučení: Domeček kupte s rovnou stříškou, protože morčátko rádo je na střeše a rádo na ní i spí či odpočívá. Domeček kupte dřevěný, aby morčátko mohlo okusovat dřevo.

Misky

28. května 2011 v 9:25 Před tím než si koupíte morče
Miska je důležitá věc. Do miky dávejte granule pro morčata. Možná je i dobré mít dvě misky. Do jedné dávat granule a do druhé ovoce a zelaninu. My to tak neděláme, protože naše morčátka převrhávají misku, když chtějí něco lepšího jako je třeba salát. tak tady jsou obrázky misek:
Tak toto je miska keramická. Do ní jsem dříve dávala ovoce a zeleninu morčatkům. Ale ty si to z té misky vyndali tak to bylo na nic. Tato miska je dobrá. Ale je lepší větší než menší, protože z menší jídlo vypadává. My když jsme ještě neměli větší misku tak jsme používali takovouhle. Když jsme tam dali granule a ovoce/zeleninu tak se to tam moc nevešlo a když chtěli sníst granuli, tak všechnu tu zeleninu a ovoce vyházeli. Ale miska je dobrá.


Tato miska je plastová. Je dobrá. Misku neohlodávají, protože v misce něco mají. Já teď mám doma pro morčátka misku plastovou. Takže si myslím že je stejně dobrá jako keramická. Plastové misky jsou většinou větší takže jídlo nevypadává ven. Tuto misku doporučuji stejně jako keramickou misku

Podestýlka

28. května 2011 v 9:22 Před tím než si koupíte morče
Podestýlka se dává do klece. Tady mám dva příklady podestýlek:
Toto je podestýlka do tvaru oválků. Podestýlka je dřevěná. Jeden čas jsme tuto podestýlku kupovali, jenomže mě připadalo, že mořčátkům se na ní špatně běhá. Tak jsme začali kupovat piliny a přišlo mi že je to lepší. Většina lidí co mají morčátka tak na podestýlku nedávají seno, ale já jo. Morčátka se rádi schovávají v seně a rádi jej jí. Proto je dobré senno na podestýlku dát. Tuto podestýlku doporučuji. Takhle podestýlka vypadá:
Tak tohle jsou piliny. Piliny teď mám u morčátek v kleci. Jsou měkké tak se morčátkům na nich běhá dobře. Morčátka když se honí tak piliny můžou lítat ven z klece, proto je dobré dát na podestýlku seno. Seno se tam dává také jak už jsem říkala proto, aby se morčátka mohla schovávat a seno okusovat. Seno by neměli jíst jenom z podestílky, ale i z jesliček. Piliny určitě doporučuji.

Čistění klece

28. května 2011 v 9:13 Na co nesmíte zapomenout
Nesmíte zapomenou na čištění klece. Klec musíte čistit 1 za tyded, ale muzete kazdý den vybírat bobky. Vždy spodek klece vymejte, aby se tam neudělala plíseň.


Potrava

28. května 2011 v 9:02 Na co nesmíte zapomenout
Morče musí mít v kleci neustále potravu. Hlavně nesmíte zapomenout na granule, když morčeti budete pořád dávat jenom ovoce a zeleninu a nic jiného morče může onemocnět. Protože v granulích jsou určité vytamíny, které morče potřebuje. Tady je pár ukázek:

Pítí

28. května 2011 v 8:57 Na co nesmíte zapomenout
V kleci morčete musí být vždy pití! Pití vymněňujte jednou za den. Vždy pítko pořádně vypláchněte, aby v pítku nezůstala špína a slizký potah. Do pítka točte studenou vodu, když morčeti zapomenute jeden den vyměnit vodu tak se nic nestane. Takhle asi vypadá pítko pro morčata:

Jejich fotky

28. května 2011 v 8:50 Moje morčátka
Tohle je moje morče Lili.
Tohle je Píšťalka.

Moje morčátka

28. května 2011 v 8:47 Moje morčátka
Mám doma dvě morčata Lili a Píšťalku. Lili je celá bílá. Píšťalka je bílo-černá. A tady jsou jejich vizitky:
Lili
Rod: morče
Plemeno: rozeta
Narozena: 26. listopadu 2006
Jméno mámy: Fifi
Jméno táty:Čertík
Něco o ní:
Lili je jedináček. Je bílo-černo-hnědá.
Má ráda: salát, okurku, trávu a seno, mrkev, tvrdý chléb.
Píšťalka
Rod: morče
Plemeno: rozeta
Narozena: 5. prosince 2006
Jméno mámy: Myška
Jméno táty: Čertík
Něco o ní:
Píšťalka má jednu sestřičku a jednoho bráchu. Je bílo-černá.
Má ráda: salát, jablka, seno a trávu, granule a Droops
Tak to jsou moje morčátka